Seznam míst 2024

Výběr 60 obchodů, showroomů, kaváren & bister na Letné.

Ababu

Místo, kde si můžete vyzvednout
mapu letenských míst s kupóny.

Ababu jsou české hračky & látky s předtištěným střihem pro začínající švadlenky. V letenském showroomu Ababu místo najdete dárky ideální pro miminka, malé děti a šikovné maminky.

Šmeralova 6

Detail místa

Antonínovo pekařství

Jsme místo, kde naši pekaři před očima zákazníků kouzlí při přípravě těsta, kde pečou ty nejlepší rohlíky a ten nejchutnější chleba. Místo, kam lidé chodí nakupovat s chutí.

Strossmayerovo nám. 11

Detail místa

Atelier Flannel

Jsme česká značka oblečení Atelier Flannel, která působí na trhu skoro 8 let. Zakládáme si na nadčasové a elegantní módě. Velmi důležitý je pro nás výběr látek. Vše poctivě zkoušíme a vybíráme ty nejlepší materiály od evropských výrobců na světových veletrzích.

Kamenická 7

Detail místa

Ateliér Vatanai

Šátky a nosítka Vatanai. Jsme rodinná firma, která začala jako první v České republice před 25 – ti lety tkát šátky a nosítka na nošení dětí. Tkáme vlastní autorské žakárové látky na kterých spolupracujeme s předními designéry.

Letohradská 16

Detail místa

Bezmasna

První české rostlinné řeznictví. Veškeré naše produkty – od klobás a salámů, přes holandské řízky a tlačenku, až po vlašský salát – ručně připravujeme na pražské Letné bez zbytečné chemie.

Milady Horákové 38

Detail místa

Bistro Teplá kačka

Designové bistro mezi Letnou a Holešovicemi, kde můžete ochutnat průřez street foodovou asijskou kuchyní, bude Vás bavit sdílet různé varianty knedlíčků dim sum, pekingskou kachnu, nebo polévku ramen, aj.

Šternberkova 19

Detail místa

BON Fresh Ramen & Soba

Zakládáme si na autentickém Ramen, Soba a Udon, které připravujeme výhradně z ručně vyrobených surovin. Jsme nesmírně rádi, že můžeme nabízet pravou japonskou gastronomii skoro po celé Praze.

Milady Horákové 66

 

Detail místa

COVEROVER

Butik plný bytových a lifestylových doplňků. Pečlivý výběr interiérových dekorací a lifestylových doplňků od nevšedních evropských značek. Originální dárky pro vás a vaše blízké, trendy bytové doplňky pro váš domov.

Milady Horákové 24

Detail místa

Cruz Panadería

Pekárna a kavárna. Otevřená kuchyně s minimalistickým, syrovým a elegantním pojetím tradiční argentinské pekárny. 

Milady Horákové 70

Detail místa

Cruz Rotisería

V Cruz Rotiseríi si můžete vychutnat tradiční street food z Jižní Ameriky. Vybírat můžete mezi pečenými kuřaty, empanadas či třeba churros.

Milady Horákové 70

Detail místa

Cukrárna Alchymista

Rodinná cukrárna s vlastní výrobnou dortů a kávou přímo z pražírny. Též jedna z nejhezčích pražských zahrádek, uvnitř s interiérem odkazujícím na první republiku a stropní malbou od Jana Kristoforiho. Z uplynulého si necháváme to nejlepší a z moderního se učíme to nejdůležitější.

Jana Zajíce 7

Detail místa

Cukrárna u Hrdinů

Cukrárna otevřená uprostřed pandemie, s cukrářkami s 19 a 26 lety zkušeností, ale jinak jen se sousedským nadšením. Chtěli jsme na Letné místo, kam si můžeme zajít i starousedlík, když si chce připomenout zlaté časy tradičního českého cukrářského a pekařského řemesla.

Dukelských hrdinů 36

Detail místa

DARK / Concept Store

Česká streetwear móda a doplňky.

DARK je multibrand store s originální módou od českých i zahraničních designérů a značek.
DARK je životní názor i cesta.

Kamenická 20

Detail místa

Degustéka - Neznámí Vinaři

Skvělá vína a sekty od malých neznámých vinařů z ČR. Sdružujeme malá vinařství, která dělají špičkové víno, a které pravděpodobně neznáte. Všechna vína jsme poctivě ochutnali a vybrali ty nejzajímavější kousky od každého vinaře.

Pplk. Sochora 40

Detail místa

Dim Sum Spot

Dim sum je označení stylu čínské kuchyně. Zaměřujeme se hlavně na plněné knedlíčky jiaozi na páře. Najdete u nás klasické vepřové, kuřecí, hovězí a mnoho veganských variant. Ze specialit nevynechejte kachní, husí, krevetové, shumai (vepřová směs + kreveta) nebo veganské s jackfruit.

Milady Horákové 29

Detail místa

Dítě v šátku

Obchod se šátky a ergonomickými nosítky, látkové plenky, epesní oblečení z biobavlny a merina od miminka po školáky. Kvalitní hračky, ekologická kosmetika a drogerie. A v neposlední řadě i odborné poradenství s osobním přístupem ke klientovi.

Sládkova 7

Detail místa

Fashion charity shop

Fashion Charity Shop je charitativní second hand neziskové organizace KLUB SVOBODNÝCH MATEK. Předmětem prodeje je oblečení z darů široké veřejnosti, zaměstnaneckých sbírek a známých osobností. Veškerý výtěžek z prodeje pomáhá v rámci programů pomoci rodičům samoživitelům. Oblečení je možné také darovat.

Dukelských hrdinů 34

Detail místa

Ferdinand

Děláme ponožky. Někdy prosté, obyčejné. O materiálech, detailech a strukturách. Jindy na ně designéři vnáší neotřelé pohledy. Vyrábí se v České republice. Z dobrých materiálů. Vlna, bavlna, alpaka, merino, hedvábí.

Milady Horákové 6

 

Detail místa

Format coffee

Format coffe je pražský espresso bar zaměřující se na tu nejlepší kvalitu. Většina našich kávových zrn pochází především z naší pražírny Mazelab.  Navštivte naše malé místečko se spoustou rostlin, architektonických detailů, knih a milých lidí. Kromě kávy si zde také můžete dát něco dobrého, jako jsou domácí koláče, toasty a kaše.

Milady Horákové 26

Detail místa

FRESHLABELS

Freshlabels je obchod (nejen) s módou, který jde pod povrch. Objevujeme a vybíráme výjimečné výrobky pro uvědomělý životní styl – designové, vysoce kvalitní a skutečně udržitelné.

Milady Horákové 11

Detail místa

Gelateria Amato

Opravdová italská zmrzlina vlastní výroby z čerstvého farmářského mléka, smetany a sezónního ovoce. V nabídce smetanové, sorbety i veganské zmrzliny. Dále si u nás můžete dát lahodnou italskou kávu a k ní naše domácí dorty a dezerty.

Kamenická 30

Detail místa

Hilda kolektiv

Jsme seskupení žen, které tvoří pod značkou Hilda kolektiv. Naše tvorba se pohybuje na širokém poli, od volného umění (obrazy, kresby, grafiky) až po předměty každodenního užitku (keramika, textil a doplňky) s důrazem na udržitelnost, lokálnost, pestrost a hravost.

Vinařská 1

Detail místa

Hugo chodí bos

Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo chcete zavzpomínat na své dětství. Máme jen české hračky a doplňky, protože nám dává smysl podporovat lokální výrobu a rozvíjet bohatou tradici.

Milady Horákové 26

Detail místa

Charaktery Design Store

Charaktery Design Store je správné místo pro všechny, kdo hledají autorský a udržitelný design stejně jako unikátní produkty, které si člověk snadno zamiluje. Charaktery Design Store je místo, kde se zákazníci potkávají přímo s designéry.

Milady Horákové 13

Detail místa

Choux Choux

Nejsme další letenská kavárna, jsme Choux, Choux = francouzská tradice, výběrová káva zmrzlina, hravý design a dokonalost v každém detailu.

Milady Horákové 68

 

Detail místa

Jan Vlasák

Nejlepší šperkařská dílna na Letné! Šperkař Jan Vlasák zde vyrábí malé kolekce šperků, pracuje na vašich zakázkách a pořádá workshopy – přijďte si vyrobit snubní prsteny, navzájem jeden druhému, nebo se zastavte jen na odpoledne a vytvořte si drobný šperk jednou z tradičních šperkařských technik!

Schnirchova 29

Detail místa

Kafe Francin

Bistro/kavárna s vlastní výběrovou kávou a skvělými brunchi. V naší kavárně na Štrosu si vše připravujeme sami z kvalitních surovin, většinou od místních dodavatelů. Kvalita a poctivost jsou pro nás důležitější než cena. Každý den pro vás pečeme sladké pečivo, zákusky, koláče, bohaté snídaně (až do pozdních odpoledních hodin). 

Dukelských Hrdinů 35

Detail místa

Kavárna pod lipami

Jsme výběrová kavárna s dlouhou tradicí, ale současným duchem. Snažíme se vytvářet atraktivní a bezpečné útočiště s pozorným servisem a nápaditou nabídkou, na kterou budete svými smysly ještě nějakou dobu vzpomínat. A hlavně! Za kterou se budete chtít vracet.

Čechova 1

Detail místa

KINOKO

Česká značka, která od roku 2020 vyrábí to nejpohodlnější sportovní oblečení pro všechny ženské křivky a čísla v rodném listě. Oblečení, které podrží, pohladí, vyžene z křesla nebo obejme na gauči. Do sportu chceme vrátit ženskost.

Pplk. Sochora 23

Detail místa

Knihobot

Největší knižní second hand v ČR. Knihobot pomáhá vracet přečtené knihy zpátky do oběhu. Nové čtenáře už jsme našli 5 milionům knih.

Dukelských hrdinů 21

Detail místa

Kolektor

Kávu, koktejl, craftové pivo nebo brunch, to vše si můžete dát v překrásném a velkolepém prostoru Veletržního paláce v Kolektoru. Od rána až do noci. Ikonická křesla, čistý, funkcionalistický prostor a skvělá atmosféra ve kteroukoliv dobu, to je Kolektor.

Dukelských hrdinů 47

Detail místa

Kuráž

Kuráž je místo s výjimečným zbožím z rukou českých & slovenských designérů či značek. Najdeš zde více než 100 lokálních autorů pod jednou střechou. Dárky s láskou navržené, vyrobené, zkrátka poctivě od místních.

Veletržní 48

Detail místa

Lacl

Lacl je česká hravá značka šitá lokálně u nás z velmi kvalitních materiálů od evropských výrobců, a to především z Itálie a Řecka. Přijďte si během festivalu udělat radost něčím novým, originálním a udržitelným. Buďte o Lacl víc svá.

Šmeralova 6 (pop-up u Ababu)

Detail místa

Les and Flowers

Naší vášní jsou květiny a my věříme, že mají moc přinést do každého okamžiku kouzlo a krásu. U nás si můžete vybrat tak trochu jiné květiny, ze kterých vytváříme pugéty, úžasných tvarů a barev. Podobnou “jinou” cestou jsme se vydali s nabídkou osobitých interiérových doplňků.

Františka Křížka 27

Detail místa

Líčírna Organics

Líčírna Organics je místo, ve kterém najdete kosmetické produkty té nejvyšší kvality, které jsou svým složením čisté, organické, luxusní, designové a v neposlední řadě účinné. Protože #beingnontoxicishot.

Kamenická 25

Detail místa

LUFT

LUFT ~ je showroom a ateliér v jednom prostoru. Navrhuji zde a šiji oděvy a doplňky z vybraných přírodních materiálů. Důraz kladu na ruční propracovanost detailu, pohodlí a univerzálnost modelu.

Veletržní 40

Detail místa

Malé černé

Dámská a pánská pobočka second handu Malé černé. V rámci jedné ulice se nachází oba naše second handy, jeden je dámský a druhý pánský. Zaměřujeme se na kvalitní materiály.

Haškova 2 a Haškova 16

Detail místa

MANKAI Paper

MANKAI Paper je malé české nezávislé papírnictví, které přináší množství papírenských produktů pro denní použití v unikátním designu, který navrhuje přímo zakladatelka značky. Vzory jsou ručně malované a zpracování je ve špičkové kvalitě.

Heřmanova 15

Detail místa

Minile

Udržitelná česká móda. Oblečení Minile je navržené tak, abyste jej mohli kombinovat a nosit při mnoha různých příležitostech. Dbáme na kvalitu materiálů, pohodlnost a variabilitu.

Šimáčkova 17

Detail místa

Keramický ateliér Monkey Pot

Jsme keramický ateliér zaměřený na autorskou keramiku. Pořádáme kurzy pro veřejnost všech věkových kategorií. Můžete se u nás naučit točit na hrnčířském kruhu, modelovat, dekorovat a sami objevovat nekonečné množství možností, jak keramiku tvořit.

Keramická 4

Detail místa

NILA

Nila Letná nabízí široký sortiment pečlivě vybraných značek a návrhářů z celého světa. Základem našeho portfolia jsou móda, doplňky a lifestylové produkty té nejvyšší kvality, vyrobené k přírodě šetrným způsobem a za spravedlivých podmínek.

Milady Horákové 4

 

Detail místa

Papelote

Papelote je stylové papírnictví a kreativní grafické studio. Už více než dekádu věříme, že kreativita začíná na papíře. A že nepopsaný blok je jen první krok na cestě za lepším světem. Kreativním, inspirativním a zodpovědným.

Milady Horákové 11

Detail místa

Perfumed Prague

Jsme Perfumed Prague a zveme vás do světa vůní. Pořádáme workshopy tvorby vlastní vůně, které si můžete užít individuálně nebo s přáteli, a nebo tento zážitek také někomu darovat prostřednictvím voucheru. Věnujeme se také výrobě sójových svíček, interiérových parfémů či difuzérů.

Milady Horákové 51

Detail místa

Pivovar a café Lajka

K naší útulné kavárně přibyl v roce 2019 i pivovar. Pivo vaříme přímo pod kavárnou z převážně lokálních a bio surovin. V chuti a typu přípravy se však inspirujeme v celém světě a tak můžeme nabídnout pestrou škálu chutí a typů piva. 

U Akademie 11

Detail místa

Pod 7 kilo

Jsme obchod pro cestovatele se zaměřením na ultralehké vybavení jak do města, tak do přírody. Pečlivě vybíráme lehké, zároveň funkční a v rámci možností udržitelné kousky, které ocení cestovatelé jak při putování po horách, tak po městských památkách.

Milady Horákové 50

Detail místa

Prosekárna

Prosekárny vznikly jako místa k setkávání, kde se dozvíte vše o proseccu i o našich nejmilejších vinařích, které v České republice reprezentujeme a s jejichž tvrdou prací a láskou k vínu vás seznámíme.

Jirečkova 9

 

Detail místa

Reformát

Zabýváme se upcyklací odpadových či nevyužitelných materiálů a jeho následným zpracováním do papírenských produktů. Produkty, které z něj vyrábíme jsou např. fotoalba, zápisníky, diáře a mnohé další.

U Studánky 29

Detail místa

ROE ateliér

ROE – ateliér ve Veverkově je nový prostor, ve kterém Linda Retterová (ROE) šije a vyrábí své jedinečné textilní, módní a doplňkové kousky. Na jednom malém místě tu najdete šicí dílnu a showroom s možností si vyzkoušet nejen hotové oblečení, ale také si vybrat látku a nechat si nějaký kousek upravit na míru.

Veverkova 31

Detail místa

Sistersconspiracy

Showroom značky SISTERSCONSPIRACY je místo, kde najdete udržitelnou autorskou módu pro ženy i muže. Jsme designérské studio dvou absolventek UMPRUM a oděvy tvoříme už 17 let. Specializujeme se na zakázkové šití z přírodních materiálů a design pro firmy. Nabízíme kvalitu, nadčasovost a osobní přístup.

Dobrovského 24

Detail místa

SegraSegra

SegraSegra vznikla v roce 2007 a byla původně určená pro městské cyklisty. Postupně se vyprofilovala na značku propojující funkční materiály světové kvality, jako např. Nanomembrane, Outlast® nebo Ventile®, v kombinaci s městskými střihy. Od začátku pracuje s recyklovanými dušemi z kol, které jsou šetrnou náhražkou kožených doplňků.

Františka Křížka 27 (vchod z Veletržní)

Detail místa

Sue Ryder - Dobročinný obchod

„Jeden daruje, druhý kupuje, všichni pomáhají“ – to je ústřední motto dobročinných obchodů Sue Ryder, které přesně vystihuje princip jejich fungování. Prodáváme darované věci a z výtěžku pomáháme financovat péči o ty nejkřehčí seniory – klienty Sue Ryder.

Heřmanova 59

Detail místa

Šatník store

Šatník Store je obchod s autorskými oděvy a doplňky. Na vše jsou použity kvalitní převážně přírodní materiály rovněž s ohledem na šetrnost k přírodě.Nabízíme vlastní malé kolekce oblečení pro všechny generace s důrazem na kvalitní zpracování. Veškerý sortiment si sami navrhujeme a šijeme. Používáme převážně české přírodní materiály (bavlna, len, vlna a hedvábí).

Heřmanova 9a

Detail místa

Tvaroh

Milujeme kávu a v Tvarohu ji pro Vás rádi připravujeme již čtvrtým rokem. Vedle vynikající kávy si u nás můžete také pochutnat na výborném brunchi. To vše v příjemném prostředí kavárny nebo na naší divoké zahrádce ve vnitrobloku.

Šmeralova 22

Detail místa

Tvorba store

Tvorba Store je sdílený showroom, který sdružuje české autory, designéry, návrháře a tvůrce. Zaměřujeme se na značky z regionů, které nemají v Praze větší zastoupení. Klíčový je pro nás originální design, původní zpracování, kvalita materiálu a provedení.

Veverkova 28

Detail místa

Yrnche

Studio se zaměřuje na navrhování a výrobu kožených doplňků. Záměrem je produkovat výrobky, které jsou zodpovědně vyrobené a časem neztratí na kráse ani funkčnosti. Používání výhradně přírodně činěné usně (tj. bez chromu) z ověřených zdrojů a nejvyšší kvality. Vše je vyrobeno v České Republice. 

U Studánky 33

Detail místa

Seznam Letenských míst 2022

Ababu
Adelaube
Alchymista
Antonínovo pekařství
Belcredi
Bistro Koule
BON Fresh Ramen & udon
Coffice
Coverover
Creperie U Slepé kočičky
Cukrárna U Hrdinů
Čerstvá káva
Da Antonio pizzeria
Dim Sum Spot
Dos Mundos Café
Ezra’s Bagel Café
Format coffee
FRESHLABELS
Hugo chodí bos
CHARAKTERY
Kafe Francin
Kafec Praha Letná
KINOKO
Kuráž
Lacl
LAX / Halabala
Líčírna Organics
Liška mazaná
LUCIELA TASCHEN + KK by KK
lupen & pupen
Malé černé
MANKAI Paper
Mari Vanna
Materialistic
Minile
Nila Letná
Papelote
Paprika
Perfumed Prague
Pod 7 kilo
Poketo
SegraSegra & Mama by Segra
Sue Ryder
Šatník store
Teplá kačka
Tomski&Polanski illustrationshop
Tvorba Store
Závitkárna
0,75 Wine Bar
25,2 rpm s.r.o.

 

Seznam Letenských míst 2021

Ababu
Acid coffee
Alchymista
Amato Gelateria
Antonínovo pekařství
BON Fresh Ramen & Soba, Udon Letná
Cafe Tvaroh
Charaktery design store
COVEROVER
Dark / Concept Store
Dos mundos
Ema Mamisu
Freshlabels Sustainable Store
Hugo chodí bos
Jakoby&Friends
Kafe Francin
Kafe omylem
Kinoko
Kuráž
Kutulu
Kuzmarkt
Lacl
Líčírna Organics
Liška Mazaná
Lobster
LUCIELA TASCHEN + KK by KK
Lupen & pupen
MANKAI Paper
Minile
Naber si
Násoska a ochmelka
Oneday
Papelote
Papírna
Patrik Antczak illustration
Perfumed Prague
Pipca
Poketo
Reformát
SegraSegra + Mama by Segra
Sistersconspiracy
Teplá kačka
Tomski Polanski Illustrationshop
Tvorba store
Voala
Whoop·de·doo
Ye´s kafé
Yrnche
Za5dvanáct
Závitkárna