Seznam míst

Výběr 50 obchodů, showroomů, kaváren & bister na Letné. Vydejte se po mapě plné výhodných nákupů a objevujte nová místa v sousedství!

1 | Ababu

Místo, kde si můžete vyzvednout mapu letenských míst s kupóny.

Ababu jsou české hračky & látky s předtištěným střihem pro začínající švadlenky. V nově otevřeném obchodě Ababu místo najdete dárky ideální pro miminka a šikovné maminky.

Šmeralova 6

Detail místa

2 | Acid coffee

Kyselý kafe od dvou syčáků, co extrahujou kafe pěknou řádku let. Kavárna propojující dvě galerie současného umění, dobrej zvuk a libovou zahrádku ve dvoře.

Dukelských Hrdinů 500/25a

Detail místa

3 | Alchymista

Rodinná cukrárna s vlastní výrobnou dortů a kávou přímo z pražírny. Též jedna z nejhezčích pražských zahrádek, uvnitř s interiérem odkazujícím na první republiku a stropní malbou od Jana Kristoforiho.

Jana Zajíce 7

Detail místa

4 | Alexmonhart

Obchod a studio designové značky Alexmonhart. Najdete zde kompletní nabídku jejich artiklů i zlevněné výstavní kousky.

Jana Zajíce 24

Detail místa

5 | Amato Gelateria

Tradiční italská zmrzlina vyráběná na místě z čerstvého mléka a sezónního ovoce. Italská káva a domácí dorty. K dispozici je také dětský koutek a přebalovací pult.

Kamenická 30

Detail místa

6 | Antonínovo pekařství

Jsme místo, kde naši pekaři před očima zákazníků kouzlí při přípravě těsta, kde pečou ty nejlepší rohlíky a ten nejchutnější chleba. Místo, kam lidé chodí nakupovat s chutí, kde se pokaždé mohou zamilovat do nového kousku sladkosti, polévky či vůně dobře upražené kávy.

Strossmayerovo nám. 966/11

Detail místa

8 | Charaktery design store

Charaktery Design Store je pražský obchod s autorským designem a doplňky, které mají svůj unikátní charakter.

Milady Horákové 451/13

Detail místa

9 | Coverover

Butik s nejen bytovými doplňky v Praze na Letné. Obchod plný doplňků, originálních dárků a inspirace od nevšedních značek.

Milady Horakové 24

Detail místa

10 | Dark / Concept Store

DARK Concept Store představuje módu, módní doplňky a šperk mladé generace designerů, které spojuje především zájem o streetwear. Mísí se zde vizualita městských subkultur, excentrická estetika i velmi minimalistický přístup.

Kamenická 20

Detail místa

11 | Dos mundos

Na Letné jsme pro vás vyladili prostor, který má ambici vám ukázat jak skvěle může svět výběrové kávy chutnat.  Ke kávě vám nabízíme malá jídla, domácí koláče a dorty z naší pekárny, sladké snídaně a večer i něco dobrého k vínu. K tomu všemu se můžete pohoupat na našich skvělých houpačkách.

Milady Horákové 38

 

Detail místa

12 | Ema Mamisu

Ema Mamisu je malá keramická dílna, kde tradičními hrnčířskými postupy vzniká současná a moderní keramika pro každodenní použití.

Jana Zajíce 24

Detail místa

13 | Freshlabels Sustainable Store

Freshlabels je obchod s módou, který se nebojí jít pod povrch. Nabízí pečlivě vybrané produkty ze všech koutů světa, které nenajdete na každém rohu. Hledá nekonvenční design, funkci, kvalitu a ohleduplnost k lidem i přírodě. Za férovou cenu.

Milady Horákové 11

Detail místa

14 | Hugo chodí bos

Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo chcete zavzpomínat na své dětství. Máme jen české hračky a doplňky, protože nám dává smysl podporovat lokální výrobu a rozvíjet bohatou tradici.

Milady Horákové 26

Detail místa

15 | Jakoby&Friends

Showroom s kurátorskou činností se pro vás snaží vybírat jak nadčasové kousky pro kapsulový šatník, tak i novinky a počiny studentů UMPRUM, kteří v nás vzbuzují naděje, sympatie a nadšení.

Veverkova 8

Detail místa

16 | Jóga Letná

Jóga Letná je, jak už název napovídá, prostor pro jógu, pilates, načerpání energie a hlavně místo pro váš mentální odpočinek. Již čtvrtým rokem máte možnost si u nás najít čas na sebe, protáhnout se, dobít baterie, posílit tělo a naučit se cítit se dobře.

Dobrovského 20

Detail místa

17 | Kafe Francin

V naší kavárně na Štrosu si vše připravujeme sami z kvalitních surovin, většinou od místních dodavatelů. Kvalita a poctivost jsou pro nás důležitější než cena, Každý den pro vás pečeme sladké pečivo, zákusky, koláče, raw a vegan verze, bohaté snídaně a vyladěné polední menu.

Dukelských Hrdinů 692/35

Detail místa

18 | Kafe omylem

Kafe Omylem je nejmenší kavárna na Letné s největší nabídkou výběrové zrnkové kávy.

Milady Horákové 817/48

Detail místa

19 | Kinoko

Radosti z pohybu věříme víc než tlaku na výkon. Někdy je potřeba dát si do těla a být po tréninku KO. Mnohem častěji však toužíme být OK. Vyvinuli jsme proto legíny pro každý zadek, které s námi zvládnou cokoli – od zenové meditace až po výstup na Sněžku.

Pplk. Sochora 23

Detail místa

20 | Kuráž

Kuráž je prodejna s výjimečným zbožím z rukou českých a slovenských designérů a značek. Najdeš zde dárky se kterými nezapadneš! S láskou navržené, s láskou vyrobené. Poctivě od místních. Nakupuj lokálně! A tvoř s námi Kuráž story.

Veletržní 48

Detail místa

21 | Kutulu

KUTULU jsou české dřevěné hračky s příběhy pro děti i dospělé, kteří v dnešním světě hledají kvalitu a tradici. Značka je součástí kreativního prostoru Lobster, který spojuje koncept studia, showroomu a výstavní platformy.

Řezáčovo nám. 3

Detail místa

22 | Kuzmarkt

Kuzmarkt jeretro, vintage, second hand obchod- oblečení, doplňky, šperky,dárky a potřebné věci do domácnosti, vše z dob minulých.

Františka Křížka 26

Detail místa

23 | Liška Mazaná

Možná se tak narodila, možná si to vyrobila. Voňavý obchod s přírodní kosmetikou a možností nákupu ingrediencí na výrobu domácí kosmetiky a čisticích prostředků do vlastních zavařovaček.

Veverkova 10

Detail místa

24 | Lobster

Lobster je kreativní prostor, který spojuje koncept studia, showroomu a výstavní platformy. Nabízí výběr autorských tisků a plakátů, české dřevěné hračky KUTULU a prezentuje hostující rezidenty formou pop-upů a výstav.

Řezáčovo nám. 3

Detail místa

25 | Mama by Segra

Mama by Segra nabízí oblečení pro maminky, které rády svoje děti nosí v šátku anebo v nosítku a hledají elegantní oblečení, minimalistického střihu. Aktuálně představila kolekci Mothermood pro všechny autentické ženy a mámy.

Františka Křížka 27 (vchod z Veletržní)

Detail místa

26 | MANKAI Paper

MANKAI Paper je malé české nezávislé papírnictví a čistě autorská značka výtvarnice Markéty Jinochové. Rozkvetlé papírnictví nabízí široký výběr papírenských produktů s typickými ručně malovanými vzory.

Heřmanova 15

Detail místa

27 | Minile

MINILE je pohodlné a minimalistické oblečení, které si můžete vzít na schůzku do práce, na rande ale i na výlet do přírody a bude vám sedět i v těhotenství. Dbáme na kvalitní materiály a kousky šijeme v limitovaných edicích v malé šicí dílně v České republice.

Malířská 9

Detail místa

28 | Naber si

NABER SI je bezobalový obchod převážně s bio potravinami, ekologickou drogérií a kosmetikou. Do vlastních obalů se nabírají a stáčejí jak potraviny trvanlivé i čerstvé, tak drogérie. Máme i široký sortiment drogistického příslušenství a potravin ve vratném skle.

Dukelských hrdinů 909/50

Detail místa

29 | Oneday

Jsme Alžběta a Martina a od roku 2016 navrhujeme pod vlastní značkou ONEDAY módu pro celodenní nošení. Klademe důraz na nadčasové střihy, kvalitní materiály a celkovou pohodlnost. Věříme, že kvalitní a férově zpracovaná móda z lokálních zdrojů může být dostupná všem.

Františka Křížka 8

Detail místa

30 | Onigirazu

Onigirazu je fastfood založený na netradičním podání tradičního japonského pokrmu onigiri. Páteří podniku však není jen skvělá sushi rýže a nori řasy, nýbrž také žebříček hodnot. Vše co si od nás odnesete je beze stop živočišných produktů a v minimu obalových materiálů. Ty jsou z převážné většiny pouze z papíru a v malé míře ze škrobových plastů nebo skla.

M. Horákové 1280/9

Detail místa

31 | PageFive

V knihkupectví a nakladatelství PageFive nabízíme specializovaný výběr toho nejpozoruhodnějšího co nabízí domácí i zahraniční knižní produkce s extra zaměřením na oblast výtvarného umění a vizuální kultury.

Veverkova 5

Detail místa

32 | Papelote

Papírnictví pro 21. století, které je plné hravých barev, vzorů a vůní. Naleznete zde originální sešity, diáře, balicí papíry, penály, obaly na knihy a mnoho dalších zajímavostí. Česká výroba, na níž si Papelote zakládá, ctí řemeslné tradice, využívá nové technologie, ale také oprašuje ty téměř zapomenuté. Pro své výrobky vždy vybírá ekologicky šetrné materiály z udržitelných zdrojů.

Milady Horákové 11

Detail místa

33 | Papírna

Papírna je český výrobce každodenních předmětů. Značka od svého založení v roce 2014 rychle upoutala mezinárodní pozornost pro svoji sadu papírenských produktů, které jsou kvalitní a cenově dostupné.

Františka Křížka 1133/8

Detail místa

34 | Patrik Antczak illustration

Přijďte nahlédnout do ateliéru talentovaného ilustrátora Patrika Antczaka! Budete mít možnost pobavit se o výtvarné tvorbě nad sklenkou něčeho dobrého, pořídit si ilustrované plakáty nebo podepsanou knihu od samotného autora. Těšíme se na vás!

Letohradská 7

Detail místa

35 | Pipca

Speciální rotisserie, která pomocí sklo-keramických rozvádí teplo tak, aby kuře bylo šťavnaté a mělo ideální kůrku, kterou všichni potřebujeme, to je Bistro Pipca na Letné! A když jej zapijete prvním řemeslným ginem od kluku z GARAGE 22, večer bude parádní! Tak dobrou chuť!

Milady Horákové 28

Detail místa

36 | Poketo

Poketo je malé nakladatelství pro děti. Tvoříme malé knížky vhodné na cesty i do čekáren. Českou abecedu nabízíme v hravých formách, aby se lépe učila. A vymýšlíme vystřihovánko-omalovánky, aby děti samy zapojily vlastní fantazii a kreativitu. Nově u nás najdete i deskové hry.

Františka Křížka 27

Detail místa

37 | Pokojovky

Pokojovky jsou zelenou oázou na Letný. Chceme, aby se z pokojovek mohl radovat opravdu každý a v našem zeleném studiu najdete takové rostliny, které nám dělají radost nejen svým vzhledem, ale i jednoduchou péčí. Kromě nich sháníme i aktuální hitovky a méně známé rostliny pro zpestření každé zelené sbírky.

Heřmanova 51

Detail místa

38 | Recycle Store

Recycle Store je obchod s upcyklovaným oblečením. Máš rád módu, nakupuješ lokálně a rád podporuješ přímo tvůrce? Tak si přijď vybrat svůj nový recyklovaný úlovek do šatníku právě k nám!

Veverkova 8

Detail místa

39 | Reformát

Projekt Reformát je papírnictví z druhé ruky a knihařská dílna pro veřejnost. Zabýváme se přímou recyklací (upcyklací), tedy zpracováváním odpadového materiálu, především pak papíru. Vyrábíme z něj funkční a praktické produkty, jako jsou bloky, zápisníky, diáře, kuchařky, herbáře a mnohé další.

U Studánky 241/29

Detail místa

40 | SegraSegra

SegraSegra pracuje s unikátními materiály se silným příběhem jako je Nanomembrane, Outlast® a Ventile®. Už skoro deset let recykluje použíté duše z kol, které se staly skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků a od založení značky podporuje myšlenku slow fashion.

Františka Křížka 27

Detail místa

41 | Sistersconspiracy

Showroom a ateliér značky SISTERSCONSPIRACY je místo, kde najdete udržitelnou módu pro ženy i muže. Studio založily v roce 2005 Alice Klouzková a Jana Jetelová po absolvování pražské UMPRUM. Naše autorské kolekce tvoříme z lokálních přírodních materiálů jako len a vlna.

Dobrovského 24

Detail místa

42 | Teplá kačka

Designové bistro mezi Letnou a Holešovicemi, kde můžete ochutnat průřez street foodovou asijskou kuchyní, bude Vás bavit sdílet různé varianty knedlíčků dim sum, pekingskou kachnu, nebo polévku ramen, aj.

Šternberkova 766/19

Detail místa

43 | Tomski Polanski Illustrationshop

Illustrationshop vznikl jako místo, kde lze pořídit ty nejkrásnější ilustrace z dílny studia Tomski&Polanski. Malý útulný obchůdek na místě bývalého ateliéru je dnes naplněn od podlahy po strop pestrobarevnými plakáty, originálními obrazy a také roztomilými ilustrovanými výrobky.

Veverkova 28

Detail místa

7 | Cafe Tvaroh

Vždycky jsme měli rádi kafe, tak jsme si založili kavárnu, kde se ho snažíme dělat jak to nejlíp umíme a vytvořit příjemnej prostor, kam budou lidi rádi chodit. Snažíme se o to už rok a doufáme, že se nám to daří.

Šmeralova 22

Detail místa

44 | Tvorba store

Tvorba Store je sdílený showroom, který sdružuje české autory, designéry, návrháře a tvůrce. Zaměřujeme se na značky z regionů, které nemají v Praze větší zastoupení. Klíčový je pro nás originální design, původní zpracování, kvalita materiálu a provedení.

Veverkova 28

Detail místa

45 | Voala

VOALA grafické studio, které Vás učí vnímat papír — specializujeme se na grafický design, kvalitní tisk, kvalitní knihařskou práci a výrobu papírenských setů na míru.

 

Dobrovského 8

Detail místa

46 | Whoop·de·doo

Whoop·de·doo je značka designových intimních pomůcek pro ženy, které vynikají jednoduchým anatomickým tvarem a důmyslnou vnitřní dynamikou.

Kamenická 37

Detail místa

48 | Yrnche

Studio Yrnche se zabývá navrhováním a výrobou kožených doplňků. Záměrem je produkovat výrobky, které jsou zodpovědně vyrobené a časem neztratí na kráse ani funkčnosti. Zásadním prvkem všech kolekcí je materiál. Používání výhradně přírodně činěné usně (tj. bez chromu) z ověřených zdrojů a nejvyšší kvality.

U Studánky 33

Detail místa

47 | Ye´s kafé

Espresso bar. Děláme výběrový kafe za doprovodu hudby a obrazů. A taky květin.

Letenské nám. 5

Detail místa

49 | Za5dvanáct

Nechceme za každou cenu oslovit všechny. Jde nám o jinakost, styl, kvalitu a dobrý design. Víme, co nás samotných na nakupovaní přes Internet štve, a proto nedovolíme, abyste zažívali podobné pocity i vy zde.

Kamenická 20

Detail místa

50 | Závitkárna

Závitkárna je bistro, ve kterém najdete originálním způsobem prezentované letní závitky, asijské specialty a smoothies.Těšit se můžete na jedinečné kombinace čerstvého ovoce, zeleniny, oříšků a jedlých klíčků, ale taky na nevšední vizuální zážitek!

Haškova 7

Detail místa